Doktorlarımız

Op. Dr. Murat Bozkır
Op. Dr. Murat Bozkır
Op. Dr. Murat BOZKIR, 1979’da Ankara Fen Lisesi’nden, 1985’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1987 yılında Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi İhtisası’na başlamış, birbuçuk yıl sonra Erciyes Üniv. Tıp Fak. Göz Hastalıkları’na geçiş yapmıştır. 1993 yılında uzmanlığını alarak 2008 yılına kadar Adana Numune Hastanesi’nde görev yapmıştır. 2008-2016 yılları arasında Adana Maya Göz – Niv Göz Merkezi'nde, 2016'da Adana ve Gaziantep Dünya Göz Hastaneleri’nde çalışmıştır. 2017 yılından bu yana SEVGİGÖZ'de çalışmaktadır.

Lisede TÜBİTAK, Üniversitede TÜBİTAK, Sabancı Vakfı ve Koç Vakfı’ndan karşılıksız burs almıştır. Göz hastalıkları, ameliyatları ve yüz estetiği konularında çeşitli yurtiçi ve yurtdışı yayınları, bildirileri, kitap bölümü yazarlığı bulunan doktorumuzun, satrançta 4 kez Adana İl Birinciliği ve çeşitli dereceleri mevcuttur.

Türkiye Zeka Vakfı yarışmasında 1 kez finale kalmıştır. Ortaokul, lise, üniversite yıllarında fen-matematik alanında Türkiye genelinde 5 kez ilk yüze girmiştir.
Katarakt, glokom, excimer laser, şaşılık ve okuloplastik cerrahi özel ilgi alanlarıdır.

  • Kataraktta: Problemli olgular, multifokal ve torik lens uygulamaları,
  • Glokomda: Trabekülektomi, implant, siklokrioterapi, SLT uygulamaları,
  • Excimer Lazerde: FemtoLASIK, LASIK, PRK, transPRK (İleri Notouch) uygulamaları,
  • Şaşılıkta: Problemli vakalar, horizontal, vertikal, alt ve üst oblik adale cerrahisi, ayarlanabilir sutür, Faden ameliyatı, nistagmus cerrahisi,
  • Oküloplastik Cerrahide: Problemli vakalar, kozmetik üst ve alt kapak blefaroplasti cerrahisi, badem göz, dinamik kantopeksi, ptozis, endoskopik, lazer veya eksternal dakriosistorinostomi, entropyum, ektropyum, trikiazis, evisserasyon, enükleasyon, greft, flep ve rekonstrüktif cerrahi uygulamaları,
  • Diabetes mellituslu, retinal damar tıkanıklığı ve yaşa bağlı makula dejenerasyonu olan hastalarda göziçi enjeksiyon, argon lazer uygulaması tecrübeleri vardır.
  • Adana Numune Hastanesinde ilk penetran keratoplasti ameliyatını yapmıştır.
  • 2014 yılı 48. oftalmoloji kongresinde video sunumu 2.lik ödülünü almıştır.
  • 2022 yılında Korkut Ata Üniversitesi’nde bir dönem ders vermiştir.


26 Senedir Sevgi'yle

Doğru teşhis ve etkili tedavi için, deneyimli hekim kadromuzla size bir telefon kadar yakınız.