Kontakt Lensler

Gece Kontakt Lensleri
Gece Kontakt Lensleri
Gece lensleri, görme kusurlarını düzeltmek için geliştirilmiş özel kontakt lenslerdir. Özellikle miyopi (uzağı görememe) tedavisinde etkili olan bu lensler, geceleri takılarak gece boyunca kullanıcıların göz kusurlarını düzeltmeye yardımcı olur. Bu lensler, ortokeratoloji (Ortho-K) olarak da adlandırılır.

Gece lensleri, geleneksel kontakt lenslerden farklı olarak gece boyunca göz üzerinde şekil değiştirme işlemi gerçekleştirir. Bu şekil değiştirme işlemi, korneanın düzleşmesine veya şekil değiştirmesine neden olarak miyopiyi düzeltir. Bu sayede, lensler gece boyunca takıldığında, lensler çıkarıldığında bile kullanıcıların doğal görüşlerini düzeltilmiş bir şekilde deneyimlemelerini sağlar.
Gece lenslerinin bir diğer avantajı da gündüzleri lens kullanma gereksinimini ortadan kaldırmasıdır. Kullanıcılar, lenslerini gece yatmadan önce takarlar ve sabah kalktıklarında çıkarırlar, böylece gün boyunca serbestçe hareket edebilirler. Bu, özellikle aktif bir yaşam tarzına sahip olan veya lenslerle uzun süreli rahatsızlık yaşayan kişiler için önemli bir avantajdır.

Gece lensleri, düzenli olarak kullanıldığında kalıcı bir düzeltme sağlayabilir. Ancak, etkilerin devam etmesi için lenslerin düzenli olarak kullanılması gerekebilir. Ayrıca, herhangi bir kontakt lens gibi, gece lenslerinin de uygun bakım ve hijyen kurallarına uyulması önemlidir.

Gözlüğe veda edin!

Sizin için en uygun kontakt lens seçeneğini belirlemek üzere, uzman doktor kadromuzla sizi SEVGİGÖZ'e bekliyoruz.