Lazer Tedavileri

IPL / Eye Light
IPL / Eye Light
IPL/EYE LIGHT TEDAVİSİ, Kuru Göz Sendromu (Göz Kuruluğu) ve Blefarit gibi göz sağlığı sorunlarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi, göz kapağı kenarlarında ve göz çevresindeki hassas dokulara düşük seviyeli lazer ışığı uygulanarak gerçekleştirilir.

Kuru göz sendromu, göz yüzeyinde yeterli miktarda gözyaşı üretilememesi veya gözyaşının yeterince kaliteli olmaması sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Blefarit ise göz kapağı kenarlarının iltihaplanmasıdır. Her iki durum da gözde kuruluk, kızarıklık, yanma hissi, sulanma, kaşıntı ve hassasiyet gibi belirtilere neden olabilir.

IPL/EYE LIGHT TEDAVİSİ, bu gibi durumların tedavisinde ışıkla uyarmanın ve iyileştirmenin etkilerini kullanır. Düşük seviyeli lazer ışığı, göz kapağı kenarlarına ve göz çevresine uygulanarak gözdeki dolaşımı artırabilir, iltihabı azaltabilir ve gözyaşı üretimini teşvik edebilir. Bu şekilde, kurugöz sendromu ve blefarit gibi sorunların semptomları hafifletilebilir ve göz sağlığı iyileştirilebilir.

Eye-Light Intense Lazer cihazı kliniğimizde mevcuttur.

Size bir telefon kadar yakınız!

Göz sağlığınız birinci önceliğimiz. Özenli bir tedavi için, sizi bölgesinde referans göz merkezi konumundaki SEVGİGÖZ'e bekliyoruz.