Sıkça Sorulan Sorular

Oküloplasti
Oküloplasti nedir?
Oküloplasti göz kapağının cerrahi olarak düzeltilmesi veya yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Detaylı bilgiye Göz Kapağı Ameliyatları ve Estetiği (Oküloplasti) sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Oküloplasti hangi amaçlarla yapılır?
Oküloplasti estetik amaçlarla yapılabileceği gibi göz kapağı düzensizliklerini düzeltmek veya görme alanını iyileştirmek için de yapılabilir.
Göz kapağı ameliyatları kimler için uygun olabilir?
Göz kapağı ameliyatları, yaşlanma belirtileri, göz kapağı düzensizlikleri veya görme alanını engelleyen kapsamlı göz kapağı sarkması olan kişiler için uygun olabilir.
Oküloplasti ameliyatı lokal anestezi altında mı yapılır?
Evet, oküloplasti ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır, ancak bazı durumlarda genel anestezi de tercih edilebilir.
Oküloplasti ameliyatı sonrası ne zaman sonuçlar görülebilir?
Oküloplasti ameliyatından sonra sonuçlar genellikle birkaç hafta içinde fark edilmeye başlar ve iyileşme süreciyle birlikte zamanla daha belirgin hale gelir.
Oküloplasti ameliyatı ile hangi sorunlar düzeltilir?
Oküloplasti ameliyatı ile göz kapağı sarkması, kırışıklıklar, torbalanma, göz altı halkaları ve göz kapağı düzensizlikleri gibi sorunlar düzeltilir.
Oküloplasti ameliyatlarının psikolojik etkileri nelerdir?
Oküloplasti ameliyatları sonrası kişinin kendine güveninin artması ve görünüşünden memnuniyet duyması gibi olumlu psikolojik etkiler görülebilir.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Deneyimli hekim kadromuzla göz sağlığınız konusunda yardıma hazırız.