Lazer Tedavileri

Valeda Lazer
Valeda Lazer
Yakın zamana kadar, kuru tip Makula Dejenerasyonu (Sarı Nokta Hastalığı) için etkili bir tedavi seçeneği bulunmamaktaydı. Bu durum, hastaların genellikle diyetlerinde iyileştirmeler yapmaları, özel besin takviyeleri alarak göz sağlıklarını desteklemeleri ve sigarayı bırakma gibi önlemler almalarını gerektiriyordu. Ancak, bu tedbirler kuru tip makula dejenerasyonunun ilerlemesini durdurma veya geri çevirme konusunda ne yazık ki yeterli olamıyordu.

Lazer tedavi teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte, ilerleyen yaşla birlikte gelişebilen kuru tip makula dejenerasyonunun tedavisinde umut verici bir seçenek ortaya çıkmıştır. Valeda Lazer tedavisi ile, kuru tip makula dejenerasyonunda tedaviye destek olunabilmekte ve ilerlemesi yavaşlatılabilmektedir.

Valeda Lazer tedavisi, fotobiomodülasyon (PBM) adı verilen bir tekniği kullanır ve ilerleyen yaşla gelişen kuru tip makula dejenerasyonu için klinik olarak onaylanan ilk tedavidir. Valeda Lazer, hücresel fonksiyonun kritik hedeflerini uyarmak için çoklu dalga boyu yaklaşımıyla mitokondri içinde enerji üretimini artırarak, göz hücrelerinde işlevsel iyileşmeye yardımcı olur.


Size bir telefon kadar yakınız!

Göz sağlığınız birinci önceliğimiz. Özenli bir tedavi için, sizi bölgesinde referans göz merkezi konumundaki SEVGİGÖZ'e bekliyoruz.