Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Tedavileri
Lazer operasyonları ne kadar sürer?
Lazer işleminin uygulanması her bir göz için 3 ila 5 dakika gibi bir süre alır. Her iki göze uygulandığı düşünülürse operasyon süresi genelde 10 dakikayı geçmez.
Lazer operasyonu sırasında acı duyar mıyım?
Lazer operasyonlarından önce hastanın gözü anastezik damla ile uyuşturulduğundan operasyon sırasında hasta hiçbir acı veya ağrı hissetmez.
Lazer operasyonu sırasında gözümü kırpar veya oynatırsam ne olur?
Lazer operasyonlarında göz kapaklarınız özel bir alet ile açık tutulur ve kırpmanız imkansızdır. Ayrıca eye-tracker adı verilen özel bir cihaz, lazer uygulaması sırasında gözünüzün en küçük haraketleri dahi takip eder ve lazer ışınlarını buna göre ayarlar. Bu sayede hastanın gözünü oynatması tedaviyi etkilemez.
Hangi lazer yöntemini tercih etmeliyim?
Hangi yöntemin sizin için uygun olduğuna lazer operasyonlarında uzman olan doktorlar karar verebilirler. Muayene ve tetkikler yapıldıktan sonra doktorunuzla görüşerek alternatifler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Lazer tedavisi sonrası nelere dikkat etmeliyim?
Lazer tedavisinden sonra ilk 24 saat yüz yıkamamak, göze el sürmemek, ovuşturmamak ve tozlu ortamlardan uzak durmak gerekir. İki hafta süresince göz makyajı yapmamalı ve 2 hafta boyunca denize veya havuza girmemelisiniz. Doktorunuzun verdiği ilaç ve damlaları mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız.
Kimler lazer tedavisine uygun değildir?
Lazer operasyonundan önce yapılacak muayene ve tetkikler sonucunda gözlerinizin operasyona uygun olup olmadığı net bir şekilde ortaya çıkacaktır.
Tedaviden ne kadar süre sonra normal yaşantıma geri dönebilirim?
Operasyondan sonra 1 veya 2 gün bulanık görme, yanma, batma veya sulanma gibi şikayetler görülebilir. Daha sonraki günlerde yan etkiler görülmez ve tamamen normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Deneyimli hekim kadromuzla göz sağlığınız konusunda yardıma hazırız.